zarabianie

Zarabianie Gryfino

Prasóweczki

Samą spośród najważniejszych tarcz, które chronią cię przed stratami na giełdzie, jest umiejętność. Dlatego zanim zdecydujesz się na maskę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak wykonują natomiast w jaki rodzaj na nich uzyskasz. Dzięki temu uzyskasz przewagę nam innymi traderami i bardzo szybciej wypracujesz zysk. W artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą tego dość nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Myślibórz

CFD — co wtedy istnieje?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na moc kursową. Dzisiaj znajdziesz go w ofercie większości firm brokerskich, skoro jest szczególnie łagodny w praktyce. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w konkretne akcje, tylko oczekujesz na fakt ich ceny. Innymi słowy: zawierasz sklep z przedstawicielem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Myślibórz

gielda mon fex

Działa to, że CFD są jednymi spośród najbardziej elastycznych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich pomocą zajmiesz zarówno długą pozycję (tradycyjne na rozwój wartości), kiedy i szybką (na stok cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują niemal wszystkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Myślibórz

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Miej przy wyborze brokera!

Większość brokerów na rynku poleca się, że dają traderom dojazd do sporej ilości aktywów. W części przypadków oferują tylko CFD, natomiast nie możliwość fizycznego kupna akcji. Dbaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś spośród nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje także kontrakty CFD typu DMA (czyli z łatwym dostępem do rynku). Dzięki tej możliwości zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej działa na zmiany cen. Zresztą nie rywalizujesz z brokerem.

Dowiedz się dużo o dobrym rachunku CFD i rozpocznij żyć już dzisiaj.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo że na wczesny rzut oka kontrakty CFD są bardzo dopuszczone do futures, tak naprawdę kolidują w kilku kluczowych czynnikach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to transakcja między tobą i brokerem. W rezultacie podlega ale i wyłącznie regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W wypadku futures dzielą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uważamy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, wymagasz dużego pieniądza. Z CFD zaczniesz już z niskich kwot.
CFD mają bardzo większą wartość aktywów, niż futures.
Zarabianie Myślibórz

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments