Naturalne oleje do osobie i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osób i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie zarabia na popularności. Coraz częściej rezygnujemy ze starych przyzwyczajeń i zdobywamy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych własnych firm, które za nasz cel obrały edukowanie w istocie naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osób i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów znalazły się… oleje. Stanowią wówczas wyniki, które na maskę czy włosy stosuje coraz popularniejsze grono osób – oraz owo nie tylko kobiet! Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu mogło istnieć zatem dużo delikatne podejście, ale już coraz dużo kobiet daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie tworzą one przetłuszczania się włosów czy wywiadów z trądzikiem na osób – wręcz przeciwnie! Wystarczy dobrze dobrać olej do naszych spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów a z okresem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie oleju na włosy, czyli tzw. olejowanie to wyłącznie hit nowych lat.

Dla dużo kobiet stało się wręcz pierwszym etapem pielęgnacji, a obrazy na prawdziwe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich kondycję, wygładzić i nawilżyć włosy oraz uodpornić je na starcia. Oleje na włosy sprawdzą się nawet u osób z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich przykładach można począć z ich stosowania na jedne końcówki.

Najważniejszą rzeczą przy wybieraniu oleju do włosów jest ich porowatość. W jakimkolwiek uproszczeniu zależy więc z tego, czy nasze włosy są gładkie i delikatne (niskoporowate), posiadają na indywidualnej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) lub zapewne są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią olej ze pięknych migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmiany u włosów wysokoporowatych warto sprawdzić olej z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje proste do włosów- oraz do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się jeszcze do aplikowania na twarz. Dobrze wybrany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet pomóc w leczeniu trądziku. Oraz jaki olej do osób wybrać? Wszystko zależy od rodzaju cery. Skóra stara i dorosła doceni oleje o gęstej konsystencji, jakie będą chronić się na cerze i spokojnie ją odżywią – np. olej z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera zdrowa i dodawana powinna zyskać na korzystaniu oleju ze pięknych migdałów czy arganowego – są to obrazy, które dobrze się wchłaniają i nawilżą cerę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmiany dla cery ciężkiej a z trądzikiem polecamy olej z czarnuszki czy jojoba – te obrazy błyskawicznie zasychają, ale jeszcze przekażą skórze swoje dobre właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments